Перемога Трампа принесла російським олігархам 29 млрд доларів

Найбільше після перемоги Трампа статки примножив голова правління «НОВАТЕК» Леонід Міхельсон

Представники російського бізнесу зі списку Forbes після перемоги республіканця Дональда Трампа на виборах президента США 8 листопада 2016 року підвищили свій добробут на 29 мільярдів доларів. Це більший приріст, ніж у будь-якої іншої країни, пише Forbes.

Статки американських мільярдерів після виборів збільшилися в середньому на 2,8%. Водночас, найзаможніші росіяни розбагатіли приблизно на 7,1%, пише видання.

Розбагатіти представникам російського бізнесу допомогло зміцнення курсу рубля. Російська валюта 2016 року зросла на 20% на тлі зростання нафтових цін і очікування покращення відносин між Росією та США.

Найбільше після перемоги Трампа статки примножив голова правління «НОВАТЕК» Леонід Міхельсон. Його активи виросли в ціні на 1,9 млрд. і склали 18,2 млрд. доларів. У рейтингу журналу найбагатших бізнесменів Росії в 2016 році Міхельсон займав перше місце, його активи були оцінені в 14,4 млрд. доларів.

Завдяки зростанню акцій «НОВАТЕК» на 16% частка екс-акціонера нафтотрейдера Gunvor Геннадія Тимченка (23%) збільшилася в ціні до 1,8 млрд. доларів. Після продажу Тимченком належних йому 43% в Gunvor, відстежувати зміни в статках бізнесмена, більша частина яких стала приватною, на щоденній основі стало складніше, зазначає видання. У рейтингу найбагатших бізнесменів РФ 2016 року Тимченко займав п’ятий рядок, його статки оцінювалися в 11,4 млрд. доларів (на момент публікації матеріалу його статки оцінюються в 15,1 млрд. доларів).

Активи голови ради директорів ПАТ «Северсталь» Алєксєя Мордашова подорожчали на 1,6 млрд. доларів. Статки глави НЛМК Владіміра Лісіна – на 1,4 млрд. мільярда. Зокрема, зростання на суму 830 мільйонів відбулося протягом перших трьох днів після перемоги Трампа на виборах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ