Найбільше після перемоги Трампа статки примножив голова правління «НОВАТЕК» Леонід Міхельсон

Представники російського бізнесу зі списку Forbes після перемоги республіканця Дональда Трампа на виборах президента США 8 листопада 2016 року підвищили свій добробут на 29 мільярдів доларів. Це більший приріст, ніж у будь-якої іншої країни, пише Forbes.

Статки американських мільярдерів після виборів збільшилися в середньому на 2,8%. Водночас, найзаможніші росіяни розбагатіли приблизно на 7,1%, пише видання.

Розбагатіти представникам російського бізнесу допомогло зміцнення курсу рубля. Російська валюта 2016 року зросла на 20% на тлі зростання нафтових цін і очікування покращення відносин між Росією та США.

Найбільше після перемоги Трампа статки примножив голова правління «НОВАТЕК» Леонід Міхельсон. Його активи виросли в ціні на 1,9 млрд. і склали 18,2 млрд. доларів. У рейтингу журналу найбагатших бізнесменів Росії в 2016 році Міхельсон займав перше місце, його активи були оцінені в 14,4 млрд. доларів.

Завдяки зростанню акцій «НОВАТЕК» на 16% частка екс-акціонера нафтотрейдера Gunvor Геннадія Тимченка (23%) збільшилася в ціні до 1,8 млрд. доларів. Після продажу Тимченком належних йому 43% в Gunvor, відстежувати зміни в статках бізнесмена, більша частина яких стала приватною, на щоденній основі стало складніше, зазначає видання. У рейтингу найбагатших бізнесменів РФ 2016 року Тимченко займав п’ятий рядок, його статки оцінювалися в 11,4 млрд. доларів (на момент публікації матеріалу його статки оцінюються в 15,1 млрд. доларів).

Активи голови ради директорів ПАТ «Северсталь» Алєксєя Мордашова подорожчали на 1,6 млрд. доларів. Статки глави НЛМК Владіміра Лісіна – на 1,4 млрд. мільярда. Зокрема, зростання на суму 830 мільйонів відбулося протягом перших трьох днів після перемоги Трампа на виборах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ