конкурс «Перемогли Гітлера – здолаємо й Путлера!»
Нагородження переможців відбудеться 26 листопада

У номінації «карикатура» на творчому конкурсі «Перемогли Гітлера – здолаємо й Путлера!» переміг карикатурист з Росії Віктор Богорад. Про це під час прес-конференції у Києві заявили організатори конкурсу, повідомляє Укрінформ.

«Після ретельних та тривалих дебатів ми дійшли дивного висновку, що на нашому, відверто антипутінському, конкурсі переміг російський карикатурист Віктор Богорад», – повідомив представник журі, відомий український художник-карикатурист, лауреат міжнародних конкурсів у 49 країнах Володимир Казаневський.

За його словами, не всі українські карикатуристи змогли взяти участь у цьому вузько спрямованому конкурсі: «Ті, хто не підтримує патріотичної ідеї в Україні, вони принципово не могли брати участь у ньому». Водночас, якщо українські карикатуристи-учасники конкурсу у своїх роботах були переважно «стрімкими і агресивними», то російський карикатурист Богорад зміг «холодним поглядом подивитися» на Путіна.

1«Прокидається вранці Путін, виглядає у вікно: а там все жовто-блакитне. Це – жах Путіна», – анекдотично прокоментував Казаневський карикатуру Богорада, який донедавна працював у виданні The Moscow Times, однак був звільнений після того, як газета «стала пропутінською».

2Друге місце в номінації «карикатура» посів малюнок Михайла Шлафераз Полтави.

3Третє місце – карикатура Олексія Кустовського з міста Вишневе під Києвом, на якій Путін робить ватні мізки росіянам і жителям Донбасу.

Конкурс під гаслом: «Перемогли Гітлера – здолаємо й Путлера!» стартував 7 травня з нагоди 70-річчя завершення Другої світової війни та Дня Перемоги над нацизмом у Європі редакцією журналу «Камуфляж» та громадською спілкою «Національна Асамблея України». 10 жовтня завершився прийом творчих заявок. На конкурс надіслано понад 300 робіт з 7 країн, зокрема, з РФ.

Як повідомив автор ідеї, шеф-редактор журналу «Камуфляж» Юрій Яременко, основна мета конкурсу – згуртувати творчих людей, об’єднавши їх у спільній боротьбі проти путінської агресії. Окрім карикатур, визначені переможці у номінаціях «Вірш» та «Пісня».

Так, у номінації «Вірш» переміг український військовослужбовець, якого організатори ще розшукують для вручення премії. За словами Яременка, харківським письменникам один з військовослужбовців, який представився як «Петро Петренко», приніс течку з віршами. Письменники передали вірші на конкурс, і там цей доробок здобув перше місце. Друге місце посів російський поет Алєксандр Бившев, якого неодноразово переслідувало ФСБ. Дві поетеси з Харківщини отримали третє місце.

У номінації «Музика» перше місце розділили два претенденти. Це – полковник запасу, учасник бойових дій в Афганістані Олег Зозуля зі збіркою пісень, зокрема, з піснею «20 років», і Валентина Кушнір з Мукачевого, яка написала слова, а її донька – заспівала пісню. Друге місце посіла пісня «Ніхто, крім нас», музику якої написав Дмитро Антонюк, а слова – Петро Мага.

Нагородження переможців відбудеться 26 листопада о 18.00 під час концерту у Будинку офіцерів. За словами організаторів, у фойє також буде розгорнута виставка з 50 найкращими карикатурами. На концерті також виступлять Ансамбль пісні й танцю ЗСУ та переможець конкурсу «Голос країни» Іван Ганзера.

Інформаційний Акцент

 • Alex

  Петр Первый об украинцах .
  …Сей народ и зело умён и зело лукав: он, яко пчела любодельна, дает Российскому государству и лучший мёд умственный, и лучший воск для свещи Российского просвещения, но у него есть и жало. Доколе россияне будут любить и уважать его, не посягая на свободу и язык, дотоле он будет… светочью Российского Царства. Но коль скоро посягнут на его свободу и язык, то из него вырастут драконовы зубы, и Российское царство останется не в авантаже …..

 • Alex

  А на конкурсі “Україна очима москалів” перемогу здобув пан Богдан з Коломиї. Який виклав очима москалів двометрове слово “Україна”.

 • Я

  Точно переможемо, бо у нас свій Сталін є.