Микола Капітоненко
Микола Капітоненко

«Перенесення звіту щодо безвізового режиму ніяк не вплине на Україну, його зараз просто технічно узгоджують між країнами-членами ЄС. Європа не дає задню, я переконаний, що всі питання щодо безвізового режиму ухвалять. В ЄС обіцяли, що до кінця року буде звіт, гадаю, його перенесуть до січня, проте це не є принциповим питанням і хвилюватися не варто». Цю думку в коментарі виданню Інформаційний Акцент висловив політолог-міжнародник, директор Центру досліджень Міжнародних відносин Микола Капітоненко.

На переконання експерта, шанси отримати для України безвізовий режим є, проте незрозуміло, в якій формі він буде: «Якщо формально візи не видаватимуть у посольствах, але з собою доведеться везти весь пакет документів, які зараз подають у посольства, і на кордоні їх перевірятимуть – то це не те, що хотілось би українцям. Також виникнуть проблеми з біометричними паспортами – не всі в Україні зможуть придбати їх».

Капітоненко також додав: якщо деякі фактори не зупинять безвізовий процес, то формально візи для українців можуть скасувати вже в середині 2016 року. «В Україні, незважаючи на виконання всіх «домашніх завдань», залишаються серйозні проблеми: конфлікт на Сході, неконтрольований кордон, високий рівень корупції. Ці всі проблеми є важливими для ЄС і вони можуть стати перепоною на шляху до отримання безвізового режиму», – переконаний експерт.

Нагадаємо, Єврокомісія 15 грудня планувала представити звіт щодо виконання Україною і Грузією умов для скасування візового режиму з ЄС, проте його відклали на час після саміту 17–18 грудня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ