Вибори
Переселенцю, який домігся права голосу через суд, не дали проголосувати

Переселенця, який через суд домігся права голосу, не внесли до списку виборців на другий тур виборів до місцевих органів влади. Про це повідомили в Донецькій обласній організації ВГО «Комітет виборців України».

«15 листопада вимушений переселенець з Криму Яків Вітюк прийшов на виборчу дільницю №800977 територіального виборчого округу №223 Києва і не знайшов себе у списках виборців. Він голосував тут під час першого туру виборів. Проте, керівний склад комісії не вніс виборця до списку для голосування у другому турі виборів міського голови в Києві», – повідомили активісти.

За їхніми словами, зараз вони складають два акти про порушення – один акт передбачає притягнення до кримінальної відповідальності голови та секретаря комісії через те, що вони проігнорували рішення суду і не внесли виборця у список, а другий акт стосується порушення виборчих прав вимушено переміщених осіб. Члени ДВК, в свою чергу, зазначають, що направили листа з уточненням щодо цього виборця до ТВК, проте так і не отримали відповіді.

Зазначимо, до голосування на місцевих виборах не були допущені переселенці з неконтрольованих Києвом територій – Криму та окремих районів Донбасу. За оцінкою експертів, кількість таких виборців становить близько 1,4 мільйона осіб. Вітюк – один з двох переселенців, які проживають в Києві, котрі відстояли в суді своє право і проголосували на місцевих виборах у першому турі.

За результатами 100% протоколів районних ТВК, чинний очільник столиці Віталій Кличко переміг у другому турі виборів київського міського голови з 392 тис. 614 голосами виборців (66,5%). Суперник Кличка Борислав Береза набрав 197 тис. 844 голоси виборців (33,51%).

Читайте: «Поціловані Богом»: лише двоє з 1,5 млн. переселенців реалізували своє виборче право

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ