Знищений росіянами Донбас
Знищений росіянами Донбас

38 українських громадян польського походження з Донбасу, які самостійно прибули до Польщі звернулися до Броніслава Коморовського (Президент Польщі – ред.) з проханням надати їм польське громадянство. Ці особи наголосили, що у них є «карта поляка», проте, щоб нормально жити в Польщі, їм необхідні права – ті ж, що і у польських громадян. Про це повідомляє Польське радіо.

Ірина Карлова, одна з представниць групи, приїхала до Польщі з Донецька. В Україні вона працювала лікарем: «я приїхала з дітьми, бо в Донецьку було вже небезпечно. Спочатку нам було важко. Я вірю, що ми не залишимося без допомоги пана президента. Ми просимо громадянство, бо маю надію, що я можу бути корисною для Польщі. Я лікар, маю освіту, діти мої хочуть навчатися. Усе нам вдасться, я вірю».

Міхал Дворчик з фонду «Свобода і демократія», який допомагає біженцям з Донбасу, підкреслює, що присвоєння польського громадянства цій групі поляків мало б символічне і практичне значення.

Нагадаємо, що у січні цього року польський уряд евакуював до Польщі спеціальними авіарейсами групу з 180 донбаських поляків. Усім їм була надана допомога з боку Польщі. Ті поляки, які виїхали з Донбасу до Польщі самостійно, скаржаться, що не отримали такої підтримки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ