Львівська міська рада
Львівська міськрада 9 червня занурилася в хаос – уперше за історію незалежності туди не пропускали людей

Залучення Нацгвардії до охорони Львівської міської ради 9 червня обійшлося бюджету у приблизно 500 тисяч гривень, пише «Вголос».

Якщо нацгвардійці надають платні послуги з охорони, то мінімальна вартість роботи одного силовика коштує від 20 гривень за годину.

«Усе залежить від того, чи вони несуть службу зі зброєю, спецзасобами, з бронею чи без, як несуть службу – вдень чи цілодобово», –  розповів начальник групи інформації і комунікації Західного ОТО Національної гвардії України Олег Тіхов.

Вранці 9 червня для охорони Львівської міськради залучили 600 нацгвардійців. Окрім Львівської області, силовиків завезли з Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької та Волинської областей. І хоча в цьому випадку меру Львова Андрію Садовому не довелося викладати кошти з міського бюджету, у будь-якому разі загальноукраїнський бюджет зазнав втрат.

У прес-службі міськради пояснюють, що Нацгвардія того дня не діяла на підставі ЗУ «Про господарську діяльність в оборонних силах України». Мовляв, це входило до її службової діяльності.

«У Законі України «Про Нацгвардію» прописано, що ми маємо робити: окремий пункт про забезпечення охорони публічного порядку під час масових заходів. Того дня були чотири масові заходи згідно із заявками, плюс була оперативна інформація, у зв’язку з якою було залучено Нацгвардію на допомогу Нацполіції, – зазначив Тіхов. – Ми виділили 600 осіб для забезпечення охорони порядку. О 09:00, коли оцінили ситуацію в центрі міста, майже всі військовослужбовці повернулися в пункт дислокації, для забезпечення охорони публічного порядку залишилося близько ста нацгвардійців. Були задіяні всі засоби, щобине повторилися події під парламентом, коли загинули 4 військовослужбовці Нацгвардії».

Однак, якщо припустити, що таку охорону надавали на платних засадах, адже в будь-якому разі гроші витрачають з українського бюджету, то кілька годин роботи 600 нацгвардійців уже виллються в 50 тис. грн, якщо хлопці просто чергують без зброї.

У випадку з охороною міськради Львова 9 червня вони були повністю оснащені всією необхідною технікою, зброєю, спецзасобами тощо. Припустімо, що така робота коштуватиме близько 100 грн. на годину, то вимальовується вже сума в 300 тис. грн.

Якщо ж врахувати, скільки було залучено техніки, витрачено пального, а ще ж довелося звозити людей з інших міст України, тоді вже виходить як мінімум півмільйона гривень.

У Національній гвардії України наразі не надали даних про те, скільки коштувала спецоперація, спровокована панікою Садового.

Водночас мер Львова Андрій Садовий ухвалив рішення,  що Львівську міську раду на постійній основі мають охороняти представники Нацгвардії. Наразі йдеться про 4 осіб, однак їхні послуги вже точно оплачуватимуть з міського бюджету.

Нагадаємо, 9 червня, коли на сесії Львівської міськради було заплановано розгляд питання щодо ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі, зранку міську Ратушу оточили спецпризначенці, а у середмістя ввели важку техніку.

Читайте: Садовий збрехав, що не припрошував Нацгвардію у Львівську міськраду (документ)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ