Естонія планує відгородитися від Росії двометровим парканом на кордоні
Для «впорядкування» потоків арабських мігрантів Австрія готова відгородитися від Словенії

Уряд Австрії оголосив про намір звести металевий бар’єр завдовжки 3,7 км уздовж кордону зі Словенією, яка вже облаштовує огорожу вздовж кордону з Угорщиною та Хорватією. Про це заявила австрійський міністр внутрішніх справ Йоганна Мікль-Лейтнер, передає AFP.

Паркан, зведення якого має бути завершено менш ніж за 6 тижнів, стане першою огорожею між двома членами Шенгенської зони. Його зводитимуть з метою керувати напливом мігрантів. Мікль-Лейтнер у своєму виступі наполягала, що «паркан відповідає Шенгенській угоді», додавши, що він є частиною тимчасових заходів, спрямованих на «впорядкування» людського потоку. «Ми говоримо тут про впорядкування навали біженців, а не про перешкоду», – повторив її заяву Йозеф Остемайєр, начальник штабу австрійського канцлера Вернера Файмана.

Австрійська влада підкреслює, що прямо зараз будівництво не почнеться, але «раптом що», споруди будуть готові у найкоротші терміни. «Під час другої фази ми готові встановити загородження практично миттєво, протягом 48 годин», – наголосила Мікль-Ляйтнер.

Як відомо, у відкритій колись Шенгенській зоні з’являється все більше загорож. Угорщина, яка першою з країн ЄС почала будувати «антимігрантський» металевий бар’єр, готова продовжувати цю роботу. «Ми готові та здатні встановити загородження на румунському кордоні у найкоротші терміни. Ми вчинено так тільки у випадку найгіршого розвитку подій – не тому, що нам так хочеться, а для того, щоби захистити свою країну», – заявив представник угорського уряду Янош Лазар.

У Королівстві Швеція питання сухопутних кордонів не таке гостре, проте влада запровадила обов’язкову перевірку паспортів в портах і на вокзалах. «У Швеції, порівняно з іншими державами ЄС, й без того вже зафіксовано найбільшу кількість мігрантів на душу населення», – наголошується у повідомленні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, відтоді як у ніч з 16 на 17 жовтня Угорщина закрила «зелену зону» на кордоні з Хорватією, трафік нелегалів до півночі Західної Європи з арабських країн Близького Сходу – першість з яких належить тим, які розташовані у театрі бойових дій з «Ісламською державою» – пролягає на Балканах через Словенію та держкордон з Австрією. 21 жовтня, парламент Словенії навіть ухвалив закон, який розширює повноваження армії для допомоги поліції в охороні державних кордонів. Залізничне сполучення Словенії з Хорватією припинено.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ