ІД
Іракська армія штурмом взяла місто Рамаді

Іракська влада відзвітувала про успішну операцію в столиці провінції Анбар – місті Рамаді. Військам вдалося вибити бойовиків із центра міста, де вони ховалися в адміністративних будівлях, передає  Reuters.

Повернення Рамаді – серйозна перемога над ісламістами ще й тому, що захоплення міста було для «Ісламської держави» найбільшим досягненням в 2015 році. Терористи захопили його в травні цього року, розбивши іракські урядові війська, що спонукало Вашингтон переглянути свою стратегію в битві з «ІД».

Протягом декількох тижнів іракські військові оточували Рамаді, після чого приступили до штурму. Минулої неділі вони зробили останній ривок з метою захопити центральний комплекс адміністрації. «Захоплення комплексу означає, що ми перемогли їх у Рамаді», – вважає представник іракських військових Сабах аль-Нумані. Наступним кроком, за його словами, стане зачистка районів міста, в яких ще можуть ховатися бойовики.

Минулої ночі в шиїтських містах на південь від Багдада пройшли переможні гуляння, жителі святкували перемогу в провінції Анбар: танцювали на вулицях і розмахували прапорами з іракських автомобілів. Іракське телебачення, висвітлюючи перемогу, показало кадри з центру Рамаді, за яким йшли колони військових і рухалися танки. Багато районів міста були повністю зруйновані, будівлі сильно постраждали.

Нагадаємо, що захоплення Рамаді терористами «ІД» у травні було найбільшим ударом по силах Іраку від моменту втрати контролю над ключовим містом Мосул майже рік тому. Незабаром після травневих подій урядові сили оголосили про контрнаступ, але він був повільним. На початку грудня іракські війська повернули контроль над південно-західною частиною міста.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ