зарпалата депутата
Мустафа Найєм виступав за збільшення зарплатні депутатів з метою зменшення корупційних ризиків

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підтримує рішення попереднього спікера Володимира Гройсмана підвищити депутатам заробітну плату з 6 109 гривень до 17 425 гривень і не має наміру його скасовувати, передають Українські новини.

«Скажу непопулярну річ: якби це не було останнім рішенням Володимира Борисовича Гройсмана, це було би першим рішенням Андрія Володимировича Парубія», – сказав спікер.

Парубій пояснив, що одним з головних застережень європейських експертів у боротьбі з корупцією є забезпечення для чиновників гідної зарплати паралельно з введенням каральних заходів, тому він вважає популізмом оголошення про боротьбу з корупцією за умови відсутності гідних зарплат для чиновників.

Крім цього Парубій пояснив, чому в парламент не виноситься законопроект про внесення змін до Конституції в частині зняття депутатської та обмеження суддівської недоторканості:

«Виносити в зал законопроект логіка є тоді, коли є гарантія його підтримки. Ми розпочали декілька конституційних процесів одночасно: щодо децентралізації, судової реформи та питання зняття депутатської недоторканості. На зборах голів фракцій ми домовляємося, щоби в зал виносились ті законопроекти, які мають підтримку більшості», – зазначив спікер.

Парубій пояснив, що з приводу цього питання досі триває дискусія.

«Кожна фракція з цього приводу має своє бачення. Деякі хочуть разом з рішенням щодо депутатів і суддів одразу ухвалювати закон про імпічмент президента, проти чого я постійно виступаю – це моя особиста думка, що цього робити не можна. Інші хочуть обмеження виключно депутатської недоторканості, ще інші – тільки суддям. Є також дискусії з приводу повного чи часткового зняття недоторканості».

За словами Парубія, враховуючи попередні консультації, він бачить найбільше підстав для оптимізму щодо конституційних змін у судовій реформі.

«Що стосується децентралізації, яка, на жаль, у великій мірі прив’язана до «мінських угод», і недоторканості, то вони будуть винесені тоді, коли я побачу підтримку цих законопроектів і якщо не гарантію, то принаймні високу імовірність, що вони матимуть шанс в залі набрати більшість», – наголосив спікер.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, своїм останнім розпорядження на посаді спікера Володимир Гройсман підняв зарплату народним депутатам з 6400 до 17650 грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ