1
У Чернівцях встановили перші два вуличні ліхтарі, які працюють на сонячній енергії

У Чернівцях по вулиці Воробкевича встановили перші два вуличні ліхтарі, які працюють на сонячній енергії. Як повідомили у Чернівецькій міській раді, загалом у місті буде встановлено 30 подібних автономних LED-світильників.

Це стало можливим завдяки участі Чернівців у програмі Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у громадах». Нові світильники, що працюють на сонячних батареях, буде встановлено в громадських місцях, біля дитячих майданчиків.

Загальна вартість проекту 776,5 тис. грн., з них внесок GIZ – 326,5 тис. грн., міського бюджету – 450 тис. грн. Окрім того, у Чернівцях спільно з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) розпочато виконання заходів проекту з капітального ремонту мережі вуличного освітлення. В рамах цього проекту буде демонтовано світильники з натрієвими лампами та на їх місці встановлено 1,2 тисяч світлодіодних. Загальна розрахункова вартість проекту становить понад 4 млн. грн., з яких 3,6 млн. грн. – це залучені кошти НЕФКО, 400 тис. грн. – кошти міського бюджету.

Нагадаємо, взимку 2014 італійська компанія Vipiemme Solar SRL заявила, що розпочне будівництво сонячної електростанції в Чорнобильській зоні відчуження з настанням сприятливих погодних умов.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ