школа
12-річне навчання в школах передбачається ввести з 2017 року

Навчальні програми 12-річної школи можуть почати діяти в Україні з 2017 року в разі ухвалення нового закону «Про освіту». Як передає УНІАН, про це повідомила перший заступник міністра освіти та науки Інна Совсун під час брифінгу в Кабінеті Міністрів.

Зокрема, в перехідних положеннях до законопроекту «Про освіту» передбачено, що навчальні програми 12-річної школи починають діяти з 2017 року. За її словами, перші випускники 12-річки з’являться в Україні в 2029 році. «Дітей, які зараз навчаються в п’ятому, шостому або десятому класах, не будуть переводити на інші програми», – підкреслила Совсун.

Крім того, вона роз’яснила мотивацію впровадження програми 12-річного навчання:  12-річна освіта переважно є у більшості європейських країн, «але вона має сенс не просто тому, що так є в Європі … Сьогодні ми бачимо, що, коли діти закінчують школу в 16-17 років, вони часто не готові зробити остаточне рішення, ухвалити правильне рішення, з яким буде комфортно жити і працювати, щодо своєї подальшої долі», – додала Совсун.

Тобто, зазначила перший заступник міністра, новий освітній законопроект передбачає, «так би мовити, відтягування моменту виходу на ринок праці». «У разі запровадження профільної старшої школи, очевидно, вони (школярі) здійснюють певний вибір щодо профілю навчання. Але раптом дитина в 18, коли вона закінчує школу, зрозуміла, що фізмат – це зовсім не її, у неї залишається варіант вступити на щось інше», – вважають в Міносвіти.

Нагадаємо, новий законопроект «Про освіту», який зараз перебуває на громадському обговоренні, передбачає для учнів нову модель здобуття середньої освіти – протягом 12 років, з яких 1-5 класи – це початкова школа, 6-9 класи – базова школа, 10-12 класи – профільна старша школа.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ