Швеція
Швеція перебуває на першому місці в Європі за кількістю зґвалтувань

Влада Швеції 15 жовтня відкрила першу в світі клініку, де надаватимуть допомогу чоловікам і хлопчикам, які стали жертвами злочинів на сексуальному ґрунті, пише NEWSru.com з посиланням на шведське видання Local.

Проект у найбільшому в Скандинавії центрі невідкладної медичної допомоги Sodersjukhuset в Стокгольмі реалізували в рамках стратегії забезпечення «гендерної рівності» під час медичного обслуговування. Медичну допомогу постраждалим чоловікам надаватимуть безкоштовно. У центрі Sodersjukhuset вже працює цілодобова клініка для жінок і дівчат, які зазнали сексуального насильства. Щороку пацієнтами лікарні стають від 600 до 700 осіб. Тепер центр відкрив свої двері також для чоловіків і хлопчиків, які стали жертвами зґвалтування і нападів з сексуальними цілями.

За статистикою Національної ради щодо запобігання злочинів, в 2014 році в Швеції було зареєстровано близько 370 випадків сексуальних нападів на хлопчиків і чоловіків – це 7% загального числа зґвалтувань. Натомість експерти вважають, що насправді кількість постраждалих набагато більша.

Швеція перебуває на першому місці в Європі за кількістю зґвалтувань. Проблему почали активно обговорювати в суспільстві з 2010 року, коли у зґвалтуваннях двох громадянок Швеції був звинувачений засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж. Він і досі заперечує всі звинувачення, переховуючись від арешту на території посольства Еквадору в Лондоні.

Втім, як пояснюють експерти, така статистика пояснюється тим, що в Швеції по-іншому, ніж в інших європейських країнах, підраховують кількість подібних злочинів, враховуючи кожен епізод, якщо жертву ґвалтували не один раз. Так, якщо жертва заявляє про випадки сексуального насильства, скоєних щодня у двотижневий період, то поліція зафіксує 14 окремих зґвалтувань. В інших же країнах в аналогічному випадку мова йтиме тільки про одну кримінальну справу, що складається з кількох епізодів.

Проте висока статистика зґвалтувань в країні вже стала предметом дебатів на високому політичному рівні. На думку експертів, клініка для зґвалтованих чоловіків допоможе суспільству усвідомити, що не тільки жінки можуть стати жертвами сексуальних злочинів, а також дозволять жертвам подолати отриману важку моральну травму. За даними досліджень, зґвалтовані чоловіки можуть відчувати сильніші фізичні й психологічні страждання, ніж жінки.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ