31 серпня 2015 року
31 серпня 2015 року

Перший Генпрокурор України, суддя Конституційного Суду України від Президента України (2006 – 2015рр..) Віктор Шишкін переконаний, що теракт та сутички з правоохоронцями 31 серпня біля парламенту необхідно розслідувати окремо. Про це йдеться в матеріалі «Справа 31 серпня» очима експертів-правників» опублікованому на сайті Tyzhden.ua.

Читайте також: Експерт про роботу міліції 31 серпня: правоохоронці діяли вкрай непрофесійно

Віктор Шишкін переконаний, що слід окремо розглядати зіткнення з міліцією і злочин, що скоїла особа, яка кинула гранату. Ба більше, він вважає, що 31 серпня у Києві не було масових заворушень, а максимум групове порушення громадського порядку. Експерт нагадав, як виглядають класичні масові заворушення: більше сотні понівечених та спалених автомобілів, 36 розбитих вітрин, пошкоджені тролейбуси, один загиблий, 130 поранених. Це наслідки, спричинені 8-тисячним натовпом у Москві після перегляду матчу Росія – Японія. Однак Київ не бачив таких звірств ні 31 серпня, ні у найкривавіші дні революції.

Читайте також: Офіцер міліції про затримання парламентського «гранатометника»: Те, що затримали не одразу – мінус, другий мінус – що дали можливість…

«У теорії кримінального права існує таке поняття як ексцес виконавця – вчинення особою злочинних дій, які не охоплюють умислом інших учасників. У нашому випадку це метальник гранати. Цей епізод має бути розслідуваний уповноваженими органами з індивідуальним покаранням, а не цькуванням всіх і вся. Щодо інших фігурантів справи – в їхніх діях скоріше можна роздивитися групове порушення громадського порядку, а не масові заворушення. Згадайте події у Москві після матчу Росія – Японія 2002 року. У нашому випадку немає спалених авто, розбитих вітрин, понівеченого комунального майна, зламаних дерев. Матеріально потерпілими від сутичок (а не від вибуху) є міліцейські підрозділи: поламані щити, забрані кийки тощо. Але це їхня робота, вона належить до категорії таких, що може нести ризики та загрози», – зазначив Віктор Шишкін.

До теми: Полковник міліції про події 31 серпня: «Керівники правоохоронців діяли вкрай непрофесійно або спеціально створили умови для виходу ситуації з-під контролю»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ