222
Миколу Чауса 9 серпня піймали на хабарі

Підозрюваний у хабарництві суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус пішов у відпустку з 10 серпня до 1 вересня. Про це повідомила керівник апарату суду Наталія Назаренко, передають  Українські новини.

Раніше в апараті Дніпровського райсуду Києва заявляли, що ще в середу вранці Чаус збирався прийти на роботу.

Водночас, заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко не виключив, що Чаус втече.

«Така загроза, звичайно, є», – сказав він.

За словами Кривенка, для Чауса наразі немає перешкод залишити територію України, бо законодавство не дозволяє затримати суддю без згоди на це Верховної Ради.

Кривенко повідомив, що в 11 серпня увечері антикорупційний прокурор Назар Холодницький підпише Чаусу повідомлення про підозру.

У суді ж прокуратура проситиме для Чауса максимальну заставу в якості запобіжного заходу.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, суддю Миколу Чауса 9 серпня піймали на хабарі: він вимагав та отримав 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн. грн.). При цьому правоохоронці виявили банку з грошима.

Чаус на посаді судді займався багатьма резонансними справами. Зокрема, він ухвалював рішення проти Автомайдану наприкінці 2013-го – початку 2014 років, пізніше вів справу Геннадія Корбана та скасував розшук Юрія Іванющенка – завдяки цьому «Юра Єнакіївський» зняв у європейських судах заборону на пересування Європою і зміг виїхати з Росії в Монако.

Чаус підпадав під люстрацію, входив у список на люстрацію Мін’юсту, однак продовжував працювати суддею.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ