У районі КПВВ «Зайцеве» відкрився перший логістичний центр для жителів тимчасово окупованих територій Донбасу. Про це заявив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, пише Інтерфакс-Україна.

«Влада простягає руку українцям, які залишилися на окупованій території та говорить про те, що Україна любить їх і чекає на них», – сказав він.

Жебрівський також різко засудив точку зору про повну відмову України від жителів тимчасово окупованих територій, зазначивши, що її підтримують, в основному, ті, хто «тільки пише пости у Фейсбуці». «Нехай той, хто виступає за повний розрив, візьме сім’ю до себе і надасть роботу. Там (на тимчасово окупованій території Донбасу) багато патріотів, я їх знаю», – сказав глава ОВЦА.

Нагадаємо, рішення про будівництво логістичних центрів на лінії зіткнення в зоні АТО було ухвалено українською владою у зв’язку з важкою гуманітарною ситуацією на тимчасово окупованій території Донбасу, супроводжуваною, зокрема, високими цінами на продукти харчування та відсутністю лікарських препаратів.

Передбачається, що на території логістичних центрів торгуватимуть з автомобілів і у торгових рядах продуктами харчування і товарами першої необхідності для жителів тимчасово окупованих територій Донецької області. Крім того, тут працюватимуть аптеки, які торгують лікарськими препаратами, і банкомати «Ощадбанку». При цьому спецперепустка для в’їзду-виїзду в зону АТО для того, щоби потрапити на територію логістичного центру, не потрібна, оскільки він розташований на так званій нульовій лінії розмежування.

Крім центру в районі КПВВ «Зайцеве», планується також його створення в районі населеного пункту Новотроїцьке на маріупольському напрямку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, дозвіл на будівництво логістичних центрів на КПВВ керівництво держави дало ще на початку липня. Тоді Жебрівський сказав, що можливість постачання гуманітарних вантажів на окуповану територію є, але «проблема в тому, що на тій стороні їх не готові приймати».

Читайте: Жебрівський: «Україна не може собі дозволити економічну блокаду Донбасу»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ