DSC_1120
Всеправославний собор не скликався більше тисячі років і готувався понад півстоліття

Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що історична зустріч церковних лідерів на Всеправославному соборі – перша впродовж більш ніж тисячоліття – пройде на грецькому острові Крит попри те, що Росія не братиме в ньому участі. Про це повідомляє ABC News.

Вселенський патріарх висловив надію, що РПЦ, а також три інші церкви, які відмовилися від участі у Всеправославному соборі, змінять своє рішення. Він також підкреслив, що на зустрічі православних церков у Женеві в січні всі церкви погодилися взяти участь у соборі.

Всеправославний собор, який має розпочатися 19 червня, покликаний об’єднати лідерів 14 незалежних православних церков для встановлення єдності серед 300 мільйонів православних християн.

Ігноруючи тиск з боку Росії, Сербська православна церква оголосила про свій намір взяти участь в історичній зустрічі.

Зустрічі на Криті передувало 55 років підготовки і планування.

Учасники Всеправославного Собору, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття, мають обговорити на Криті шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, ставлення до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, питання діаспори, способи проголошення автономії Православних церков.

Нагадаємо, РПЦ відмовилася від участі в заході, вимагаючи скликати передсоборну нараду, на якій можна було спробувати врегулювати суперечливі моменти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ