Політолог Петро Олещук
Політолог Петро Олещук

Чого зараз «випозло» бувше Тіло №1. Очевидно тому, що десь запахло грошима. Недавно читав одну цікаву американську публікацію. У ній тамтешні (досить авторитетні) політологи пропонували для Трампа алгоритм «врегулювання українського питання».

Логіка там така. Усі сторони «мовчки» знімають питання про Крим і відкладають його на невизначений строк, залишаючись при власній позиції. Щодо війни на Донбасі, то Росія звідти йде в обмін «на певну» автономію. Щоб підсолодити цю пігулку – анонсується масштабний проект по «відновленню Донбасу», до якого залучається Росія, і ці гроші подаються для українців як «репарації». Звісно, «позаблоковість» та «нейтральність» за такої схеми йдуть, як то кажуть, «у комплекті».

Не важко зрозуміти, що ця схема «пахне» великими грошима, і було б дивно, якби вона не зацікавила «донецьких», які навряд чи погодились віддати це все комусь іншому. У них навіть і кандидатура є – на місце в «Уряді національної згоди» після проведення «демократичних виборів в ОРДЛО». Але до цієї кандидатури треба всіх потроху привчати.

І тут маленька інформаційна хитрість. Якщо просто взяти інтерв’ю у Януковича – канал, який зараз це покаже, просто рознесуть. А от «допит» – ну, нічого, наче нормально. Так поступово «Легітимного» легалізують у інформаційному просторі. До речі, дискурс про «доллар по 8» – це теж з цієї теми. Очевидно, щоби потім цей «сценарій» запропонувати комусь впливовму у Вашингтоні.

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ