Політолог Петро Олещук
Політолог Петро Олещук

Не так давно всі обурювалися мільйонами «під матрацами» у чиновників та депутатів, але мало хто брався пояснювати, звідки вони взялися? Спробую показати «на пальцях». Точніше на прикладі однієї «козирної» державної установи.

Отже, цікаві речі відбуваються у Державній службі екології та надр. Повноцінного очільника там немає й досі, а от заступника нещодавно призначили. Як у нас заведено – на основі «прозорого конкурсу». Настільки «прозорого», що всі спостерігачі не можуть і досі «відійти» від його наслідків.

Отже, заступником керівника став такий собі Микола Фощій – колишній очільник «Південукргеології». На останній своїй роботі пан Фощій досяг дивовижних звершень: довів його до стану неплатоспроможності, у результаті чого просто припинив платити зарплати співробітникам, що, зрештою, призвело до порушення проти Фощія кримінального провадження, яке, до речі, розслідується до цього часу. Для повноти «життєвих досягнень» пану Фощію не вистачає хіба що членства у Партії регіонів. Хоча і тут все нормально – був він у роки президенства Януковича і там. Коротше кажучи, ідеальний керівник для державної служби. І що ви собі думаєте, це завадило носію настільки виразних «достоїнств» здобути чергову «грошову» посаду? Анітрохи. Кандидатура, що чудово була відома представникам конкурсної комісії, пройшла, як то кажуть, «на ура». Очевидно, або «відбірники» були «сліпо-глухо-німі», або – «мотивовані». І, мабуть, зовсім не державними інтересами.

Взагалі, складається враження, що всі ці конкурси мають зводитися до співбесіди з двох питань: чи вміє претендент «освоювати» державні кошти та чи готовий ділитися. Діалог мав би звучати десь так: «Знаєш, як гроші мають до рук липнути? – Знаю. Ділитися будеш? – Зуб даю. – Кримінальних справ не боїшся? – Хай вони мене бояться. Ти нам підходиш – йди працюй!».

Адже, очевидно, йти з підвищенням з підприємства, яке ти щойно довів до банкрутства, можна лише тоді, якщо, ну, дуже добре «поділився» із потрібними людьми. От так і виникають всі ці «матрацні мільйонери». Просто, вони самі вміли ділитися і підбирали собі на роботу «нежадібних підлеглих»…

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ