Політолог Петро Олещук
Політолог Петро Олещук

Нагадаю, що прем’єр цієї країни звернувся з листом, у якому рекомендував «підправити» угоду з Україною, закріпивши там тези, що: асоціація не означає членства України в Євросоюзі, ЄС не має надавати Україні безпекових гарантій, а також для українців не передбачається преференцій у працевлаштуванні.

Більшість коментаторів вказують на те, що, загалом, це нічого не змінить. Не було в угоді про Асоціацію нічого ані про членство, ані про безпеку, ані про права на працевлаштування для українців. Очевидно, Рютте просто намагається політично «викрутитися» зі ситуації з референдумом, який не може ігнорувати.

При цьому, сам результат волевиявлення був обумовлений тим, що піддані Королевства Нідерланди елементарно не знали положення Асоціації з України, а слухали різні «страшилки» проросійських політків, які обіцяли їм навалу трудових мігрантів з України та «війну з Росією».

Але не треба і робити вигляд, що «нідерландські ініціативи» не мають значення. Це невеличка і символічна, але все ж – перемога Путіна. Найголовніше, все це відбувається після того, як було доведено участь російського режиму в катастрофі літака, де основними пасажирами були саме голандці. І що ж «помаранчеві»? Вони намагаються «замирити» Росію, демонструючи лояльність. Тобто Путін одержав чергове підтвердження, що тероризм – це вигідно.

Здійснив теракт, збив літак – одержав невеличку геополітичну перемогу. Тримайтеся європейці. Я вам тепер не заздрю. Терактів тепер у вас буде дуже багато.

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ