Фукусіма
Аварійна АЕС «Фукусіма-1»

Фахівці японської АЕС «Фукусіма-1» розпочали в четвер роботи зі створення так званого шару штучної вічної мерзлоти для запобігання потрапляння радіоактивної води в океан, передає сайт Ukrаїнська Energетика.

Роботи планується розпочати у кількох місцях. За умови успіху фахівці виконають аналогічні дії під усіма чотирма енергоблоками станції. Передбачається, що загальна протяжність шару штучної вічної мерзлоти зрештою складатиме 1,5 кілометри.

Розпочали цей масштабний проект зі встановлення сталевих труб на 30-метрову глибину. Після цього по трубах почнуть подавати охолоджувальну рідину, яка утворить таку собі крижану стіну в ґрунті та перешкодить просочуванню крізь неї ґрунтових вод з високим вмістом радіоактивних елементів. Наступним етапом робіт буде відкачування 11 тисяч тонн радіоактивної води в тунелях під станцією.

Експерти кажуть, що небезпечна вода, що скупчилася в підземних тунелях, може бути причиною радіоактивного забруднення ґрунтових вод під аварійної станцією. Більше з тим, змішуючись із ґрунтовими водами, радіоактивна рідина може потрапляти в океан.

Під АЕС «Фукусіма» створять вічну мерзлоту
Під АЕС «Фукусіма» створять вічну мерзлоту

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ