Під час допиту Віри Савченко стало зле прокурору

0
83
Віра Савченко в суді
Віра Савченко дає свідчення в справі своєї сестри, української льотчиці і нардепа Надії Савченко в Ростовському суді Росії. Праворуч від неї сидить адвокат Ілля Новіков, в нього за спиною – Надія Савченко. Фото: Сергій Наумлюк

Донецький міський суд Ростовської області оголосив у середу перерву, бо державному обвинувачу на процесі у справі викраденої української льотчиці Надії Савченко стало зле під час засідання.

У ході допиту сестри Савченко – Віри перекладач сказав, що прокурору стало зле. Оголошено перерву на 10 хвилин.

До цього Савченко дала свідчення про те, чим вона займалася 17 червня 2014 – у день загибелі російських журналістів.

«Надя була на сході України, у неї була відпустка. 15 червня 2014 я поїхала на Східну Україну до сестри своєю машині. Дісталася до неї наступного дня. А 17 червня розпочався бій, і була потрібна допомога. Надя висунулася на танку, а я допомагала з пораненими. Там був боєць, у нього був перебитий шийний хребець, його потрібно було передати «швидкій». Потім я допомагала возити поранених», – зазначила Віра Савченко.

Перед поїздкою на судове засідання Віра розповіла нам, що вона 16 червня приїхала в селище Щастя власною автівкою «Ліфан 320», щоб відвезти сестру до Києва, оскільки в Надії закінчувалася відпуска і їй належало повернутися на Яворівській полігон. Після того, як зав’язався бій, Вірин автомобіль «відтиснули» сепаратисти. У багажнику вони знайшли паспорт Надії, карту, а також деякі її особисті речі. Слідство не визнає цього факту, а звинувачує Надію Савченко в тому, що вона з мапою і документами сама перетнула державний кордон.

Віра також розповіла, як бійці 26-ї бригади на бронетехніці поїхали далі на Луганськ по трасі, а вона залишилася чекати на сестру.
«Була засідка, їх усіх там рознесли, багатьох хлопців поранило в ноги, бо вони сиділи на бронетехніці зверху. Це були перші справжні бої. Хлопців там серйозно притиснули. Деякі пішли в новобудову, відстрілювалися до останнього, гранатами відбивалися. Зрештою, їх усіх взяли в полон, а командир підірвав себе на гранаті», – розповіла вона.

На суді Віра Савченко розказала, що сестра кілька разів дзвонила їй і просила забирати поранених в бою, а тоді зв’язок із нею перервався, і вона потрапила в полон.

Нагадаємо, що 8 грудня, вперше від початку процесу над Надією Савченко, почали заслуховувати свідків захисту – переговірника Ролодимира Рубана та сестру Віру Савченко. Раніше в суді давали свідчення лише свідки з боку обвинувачення.

Більше читайте тут.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ