eks-berkutivets-z-harkova-viktor-shapovalov
Екс-«беркутівець» Віктор Шаповалов вибачився за свої дії під час Майдану

Екс-«беркутівець» з Харкова Віктор Шаповалов, який у суді визнав свою провину та назвав прізвища колишніх колег, що брали участь у розстрілі активістів Майдану, також дав й інші важливі свідчення проти «своїх». Їх публікує 5 канал.

Зокрема,  Шаповалов розповів, що патрони зі свинцевою картеччю, якими спецпризначенці стріляли в активістів Революції гідності у лютому 2014 року, привозили спеціальні машини.

«Біля Жовтневого палацу ввечері привозили патрони. А за добу до цих подій, коли ми стояли біля Кабінету міністрів, приїжджала та сама машина. Це було 17 лютого. Лукаш (командир спецпідрозділу, – ред.) зібрав особовий склад з форту і туди до цієї машини повів», – сказав на засіданні суду Шаповалов.

Він підтвердив, що розумів, що 17 лютого видавалися набої зі свинцевою картеччю. Командиру Лукашу також це було відомо.

На запитання, чи складали якісь документи щодо видачі вказаних набоїв, Шаповалов відповів: «Я принаймні не бачив. Насипали і все. (…) Станом на 18-те число помпові рушниці мали приблизно 12–15 осіб».

Екс-«беркутівець» підтвердив, що члени його підрозділу здійснювали постріли в бік мітингувальників із вказаних помпових рушниць.

Щодо подій у Кріпосному провулку, де спецпризначенці по-звірячому побили активістів, Шаповалов повідомив наступне: «По Кріпосному провулку під час подій… була група людей мітингувальників, щодо яких співробітниками правоохоронних органів застосовувалася фізична сила. Хто стояв, хто на землі сидів,  співробітники застосовували до них спецзасоби – палиці. Людей 5-7 сиділо. Працівників біля них було.. ну, я не знаю… більше, ніж потерпілих».

Шаповалов зазначив, що перебував на відстані 10 метрів від вказаних подій: «Я якби міг зупинити їх, але не зробив цього через те, що там по знакам розрізнення перебували інші підрозділи. Вони могли просто не послухати».

Спецпризначенець також повідомив про випадки, коли «беркутівцям» видавали гроші, які не фігурували у відомостях.

«Було приурочено до Дня міліції, Дня «Беркута», нібито на Новий рік. Лукаш видавав по півтори тисячі гривень… Нічого не пояснював. Сказав, така команда надійшла», – зазначив він.

На запитання, чи була необхідність 18-го лютого на вулиці Інститутській та Кріпосному провулку у застосуванні помпових рушниць, гумових кийків, гранат щодо мітингувальників, Шаповалов зазначив наступне: «Як сказати… Там особовий склад застосував спецзасоби, не беручи до уваги ситуацію».

Шаповалов пояснив, чому не зупинив своїх колег: «…думали, що Лукаш всіх нас віддасть під трибунал. Була розмова, «все робимо як я скажу, а хто не робить, після приїзду в Харків будемо розбиратися».

Екс-співробітник «Беркута» зазначив, що шкодує про свої дії та попросив вибачення.

Він також детально розповів, як спецпризначенці з різних областей відрізняли один одного на Майдані у лютому 2014 року. За його словами, на шоломи ззаду клеїли різнокольорові наліпки.

Після його свідчень у Генпрокуратурі повідомили про затримання частини екс-«беркутівців», яких назвав підозрюваний, щодо інших інформація перевіряється.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ