1
Учасники вимагають звільнення начальника управління Генпрокуратури Дмитра Суса

Під будівлею Генеральної прокуратури України в Києві триває мітинг. Активісти тримають українські прапори і плакати з написами «Луценко, руки геть від НАБУ!» та «Генеральна прокуратура України влаштовує терор НАБУ!», передає Інтерфакс-Україна.

Учасники акції протесту вимагають від генерального прокурора Юрія Луценка звільнити начальника управління Генпрокуратури з розслідування кримінальних проваджень в сферах державної служби та власності Дмитра Суса, а його департамент ліквідувати в зв’язку з незаконними діями співробітників даного департаменту по відношенню до працівників НАБУ.

3593913_20160817114843Організатори акції – антикорупційні активісти Автомайдану, правозахисники. Також на акції присутні народні депутати з фракції БПП Сергій Лещенко і Мустафа Найєм, а також правозахисник Віталій Шабунін та колишній заступник генерального прокурора Владислав Касько.

Присутні скандують час від часу «Суса до в’язниці» і «Ганьба». Акція в даний час проходить спокійно. Правоохоронці забезпечують правопорядок.

Нагадаємо, начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Володимир Гуцуляк заявив, що 12 серпня в Києві спецназ НАБУ застосував силу до трьох співробітників його департаменту. Він стверджує, що інцидент стався тоді, коли ГПУ виявила незаконне прослуховування з боку НАБУ. У квартиру, де вони виявили техніку, приїхав спецназ НАБУ.

Один з потерпілих прокурорів повідомив, що у цих людей були нашивки НАБУ. За його словами, його «душили» і «застосовували силу». Пізніше у Мережі з’явилося відео конфлікту співробітників НАБУ і ГПУ.

Конфлікт між двома відомствами Ситник і Луценко обговорять 17 серпня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ