ТВ
Нацрада з питань телебачення та радіомовлення заборонила 15 російських телеканалів

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення вилучила із переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавству України, 15 російських телеканалів. Про це повідомляє прес-служба відомства.

«У зв’язку з виявленими під час моніторингу із 16 по 28 січня 2016 року порушеннями вітчизняного законодавства відтепер на території країни не можуть ретранслюватися такі телеканали: «Совершенно секретно», «Кто есть кто», «Шансон-ТВ», «Парк развлечений», «Мир сериала», «Авто плюс», «Кухня ТВ», «КХЛ», «Наука 2.0», «Моя планета», «Телекафе», «Боец», «Время: далекое и близкое», «Настоящее Страшное Телевидение» («НСТ») і «Сарафан», – йдеться у повідомленні.

Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив, що основними причинами для вилучення цих телеканалів із переліку іноземних програм стали порушення законодавства в частині національної безпеки і законодавства про рекламу.

«Йдеться про показ персон, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, і показ реклами, яка в Україні заборонена в ефірі іноземних телерадіоорганізацій, якщо вони не підпадають під юрисдикцію держав-членів Європейського Союзу або держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Кабінет Міністрів України заборонив Державному агентству з питань кіно проводити державну реєстрацію та видавати прокатне посвідчення на фільми, учасники яких входять до переліку осіб, що загрожують національній безпеці (формується СБУ, публікується Мінкультури).

Раніше Нацрада з питань телебачення та радіомовлення  нагадала телерадіоорганізаціям про відповідальність за демонстрацію контенту за участю діячів культури, яких Міністерство культури внесло до переліку осіб, що становлять загрозу нацбезпеці. Зокрема, в цей список потрапила Валентина Тализіна, яка грає епізодичну роль в «Іронії долі».

Віце-прем’єр-міністр культури України В’ячеслав Кириленко висловив думку, що депутати мають внести поправки в закон про кінематографію, які б дозволили прокат низки фільмів, зокрема, й стрічок режисера Ельдара Рязанова.

Читайте: Російські телеканали в українському ефірі замінять на еротику

БЕЗ КОМЕНТАРІВ