цукор
Мінагропрод планує підвищити мінімальні ціни на цукор

Мінагропрод ініціює підвищення мінімальних цін на цукор із цукрового буряку на 40,65% – до 9,078 тисяч гривень за тонну на 2016–2017 маркетинговий рік. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті Мінагрополітики проекті постанови Кабінету міністрів, пише Агравері.

«Основною метою ухвалення постанови є стабілізація виробництва цукросировини та цукру, задоволення внутрішньої потреби держави в цукрі, регулювання його ринку, створення реальних передумов до оптимального функціонування галузі», – йдеться у тексті постанови. Також документ передбачає підвищення мінімальних цін на цукровий буряк на 38,38%, або на 171,12 гривні, до 616,99 гривні за тонну. Міністерство також ініціює на цей період зниження квоти на постачання цукру на внутрішній ринок (квота «А») з нинішньої 1,72 млн. тонн до 1,67 млн. тонн.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів схвалив законопроект Міністерства аграрної політики й продовольства про скасування мінімальних цін на цукор і цукровий буряк. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» підтримує ініціативу Мінагрополітики зі скасування обов’язкових мінімальних цін на цукор і цукровий буряк і вважає, що вона сприятиме виведенню з тіні українського ринку цукру.

У квітні Кабмін затвердив підвищення мінімальних цін на цукор із цукрового буряку на 36%, або на 1 731,73 гривні, до 6 454,73 гривні/тонна на 2015/2016 маркетинговий рік порівняно з попереднім періодом.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ