«Нормандська четвірка» закликала до 26 червня відвести танки і важку артилерію
«Нормандська четвірка» закликала до 26 червня відвести танки і важку артилерію

«Нормандська четвірка» виступила зі спільним комюніке, у якому поінформувала, що міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Росії та України провели зустріч в Парижі 23 червня 2015 з метою обговорення угоди про припинення вогню в Україні та політичного процесу таким чином, щоби Мінські угоди були виконані в повному обсязі. Текст спільної заяви поширило МЗС Франції, передає Укрінформ.

Усі чотири міністри висловили своє «глибоке занепокоєння у зв’язку з ситуацією, що погіршується в сфері безпеки на Донбасі» і «закликали до якнайшвидшої деескалації та негайного припинення вогню, що дозволило б розпочати прогрес у політичній, гуманітарній та соціально-економічній сферах».

У заяві нагадується, що спеціальна спостережна місія ОБСЄ відіграє важливу роль у процесі деескалації. Міністри підкреслили незамінну роль Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ у підготовці та проведенні місцевих виборів і наголосили на необхідності політичного діалогу між Україною та представниками деяких районів Донецької та Луганської областей.

Сторони також встановили кілька домовленостей. Зокрема, закликали усі сторони до повного виведення важких озброєнь. «Ми вітаємо засідання робочої групи з питань безпеки, яке має відбутися 2 липня і закликаємо сторони домовитися до 26 червня про відведення танків і гармат калібром не менше 100 мм, це повинно бути зроблено в найближчі тижні», – йдеться у документі. Сторони також домовилися про запровадження та виконання плану деескалації у районі Широкиного, в якості першого кроку на шляху до більш широкої демілітаризації уздовж лінії розмежування. Міністри також наголосили на необхідності «покласти край обмеженням на доступ спостерігачів ОБСЄ до усіх місць зберігання техніки, що зрештою перешкоджає процесу перевірки процесу виведення важкої зброї і порушує Мінські угоди.

Крім того, учасники переговорів у складі «нормандської четвірки» погодилися усунути перешкоди для надання допомоги в зоні конфлікту і негайно домовитися з «Червоним Хрестом» з метою досягнення конкретних результатів і полегшення страждань місцевого населення. У спільній заяві також окремим пунктом йдеться про необхідність звільнення в’язнів за принципом «всіх на всіх».

Міністри підтвердили, що Франція, Німеччина, Росія та Україна як і раніше схильні продовжувати діяти в цьому форматі і зробити все можливе, щоби гарантувати збереження зобов’язань та намірів врегулювати кризу.

Глава МЗС України Павло Клімкін на своїй сторінці в Twitter, повідомляючи про завершення зустрічі «четвірки», зауважив, що «у Парижі ми всі підтримали відданість Мінську. Росія також. Подивимося, хто і як цю відданість буде реалізовувати».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ