fidel-kastro
Фідель Кастро правив Кубою «залізною рукою» протягом 49 років

Пішов з життя лідер кубинської революції Фідель Кастро, який очолював Кубу з 1959 по 2008 роки. Йому було 90 років. Про смерть Кастро повідомив в ефірі кубинського телебачення президент країни, його брат – Рауль Кастро, за якого Острів Свободи взяв курс на зближення з США, повідомляє NEWSru.com.

Тіло Фіделя, згідно з його останньою волею, буде кремовано вже 26 листопада. Про дату похорону буде оголошено пізніше.

Фідель Кастро прийшов до влади в результаті революції 1959 року, і протягом наступних 49 років правив Кубою «залізною рукою», перетворивши острів на символ опору Сполученим Штатам і ставши однією з центральних фігур «холодної війни».

З його діяльністю пов’язаний і один найнапруженіших епізодів радянсько-американського протистояння – Карибська криза в жовтні 1962 року. Тоді напруження досягло небаченого напруження: після того, як США розмістили ядерну зброю в Туреччині в 1961 році, СРСР таємно перекинув і розмістив на Кубі частини радянської армії та озброєння, включаючи ядерну зброю. Вважається, що в цей момент світ був найбільш близький до ядерної війни.

За час свого правління Кастро перетворив Кубу, яка до нього була курортом для багатих американців, на однопартійну комуністичну державу з безкоштовною освітою і медичною допомогою та поступово старіючою через санкції інфраструктурою радянських часів.

Нагадаємо, в січні 2015 року в Гавані почалися перші за 35 років переговори на високому дипломатичному рівні між США і Кубою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ