Дмитро Гнатюк
Дмитро Гнатюк був першим виконавцем хітів 1960-х – легендарних пісень «Два кольори» і «Мій Київ»

На 92-му році життя помер Герой України, знаменитий український співак Дмитро Гнатюк. Про це повідомив ректор Національної музичної академії України Володимира Рожко, передає День.

«Минулого року в академії відзначили 90-річчя знаменитого баритона. Хоча 2016-й був непростим для Дмитра Михайловича, але він мужньо боровся з хворобою. Смерть музиканта – важка втрата для всього мистецтва нашої країни, а його ім’я ще за життя вписане до золотої скарбниці національної культури», – йдеться у повідомленні.

Гнатюк – радянський та український оперний і камерний співак (баритон), режисер, педагог. Народний артист СРСР (1960), Герой України (2005).

Він був першим виконавцем хітів 1960-х –  легендарних пісень «Два кольори» і «Мій Київ». На оперній сцені створив такі самобутні образи як Остап, Микола («Тарас Бульба», «Наталка-Полтавка» Лисенка), Петруччіо («Приборкання норовливої» Шебаліна), Мазепа, Онєгін («Мазепа», «Євгеній Онєгін» Чайковського), Демон («Демон» Рубінштейна), Фігаро («Севільський цирульник» Россіні), Ріголетто («Ріголетто» Верді) тощо.

Гнатюк виступав як концертний співак, гастролював за кордоном. Записав понад 15 платівок, 6 компакт-дисків. Загалом в його концертному репертуарі було понад 85 творів національної та світової класики – від буковинця Сидора Воробкевича до австрійця Йозефа Гайдна.

Прощання з Гнатюком відбудеться 4 травня з 11:00 до 13:00 у Національній опері України. Поховають співака на Байковому кладовищі в Києві.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ