Індія успішно вивела на орбіту свою першу космічну обсерваторію Astrosat
Індія успішно вивела на орбіту свою першу космічну обсерваторію Astrosat

Індійська організація космічних досліджень успішно вивела на орбіту перший індійську космічну обсерваторію Astrosat, повідомляє NEWSru.com з посиланням на The Times of India. На реалізацію проекту пішло 11 років з моменту схвалення урядом.

Ракета PSLV-C30 з обсерваторією і ще шістьма іншими супутниками на борту стартувала 28 вересня о 10:00 за місцевим часом з Космічного центру імені Сатіша Дхавана – єдиного в Індії космодрому, розташованого на острові Шріхарікота в Бенґальській затоці.

За 25 хвилин після запуску обсерваторія Astrosat і супутники відділилися від ракети-носія і вийшли на задані орбіти. Як уточнює видання, з шести супутників чотири належать США і по одному – Індонезії та Канаді.

Astrosat – мультихвильова обсерваторія вагою понад півтори тонни, яка розпочала виконання п’ятирічної програми спостережень. Вона здатна спостерігати за різноманітними космічними об’єктами в ультрафіолетовому і рентгенівському випромінюванні. Крім іншого, Astrosat вивчатиме райони зародження зірок і чорні діри. Телескопи орбітальної обсерваторії почнуть роботу наступного понеділка – на восьмий день після запуску.

Читайте: Україна та США разом підкорятимуть космос без залучення Росії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ