армія ЄС
ЄС хоче зміцнити оборонний потенціал, щоби більш ефективно захищати громадян і кордони Європи

Після Brexit країни ЄС вирішили більше уваги приділити обороні Європейського Союзу. Німеччина та Франція розробили плани щодо нового військового штабу та розгортання місій за кордоном. Про це повідомляє EUobserver.

Міністри оборони двох країн надіслали 6-сторінковий документ із пропозиціями до дипломатичної служби ЄС 11 вересня.

У документі йдеться, що «у зв’язку з погіршенням ситуації в області безпеки настав час зміцнити нашу солідарність і європейський оборонний потенціал, з тим щоби більш ефективно захищати громадян і кордони Європи».

Пропонується, щоби військові місії ЄС (зокрема, місія із порятунку мігрантів «Софія» або місія по боротьбі із перевізниками нелегалів «Аталанта») у майбутньому були під командуванням спільного військового штабу замість ротаційного командування окремих держав ЄС.

Державам ЄС також пропонується створити новий командний центр для координації медичної допомоги, логістичний центр для обміну «стратегічними» активами, такими як вантажні перевезення, і ділитися супутниковими даними розвідки.

Військова організація Eurocorps в Страсбурзі, яка об’єднує Німеччину, Францію, Бельгію, Люксембург, Італію та Польщу, може в майбутньому допомагати Раді ЄС планувати місії для прискорення розгортання.

Документ передбачає єдиний бюджет ЄС на військові дослідження і спільні закупівлі супутників, обладнання у царині кіберзахисту і безпілотних літаків-розвідників в рамках програми, яка координуватиметься Європейським оборонним агентством.

Варто зазначити, що Британія раніше виступала проти створення армії ЄС або дублювання структур НАТО, але після референдуму про вихід з ЄС вона вже не впливатиме на ці рішення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ