економіка
Для відновлення зростання необхідно продовжувати виважену політику, радять в МВФ

Українська економіка демонструє ознаки стабілізації, для відновлення зростання необхідно продовжувати виважену політику, структурні та інституціональні реформи, вважають у Міжнародному валютному фонді, пише Інтерфакс-Україна.

«Українська економіка залишається слабкою, але обнадійливі ознаки з’являються. Останніми місяцями валютний курс стабілізувався, роздрібні депозити в гривні збільшилися, темпи економічного спаду уповільнюються. Виважена політика і подальше проведення реформ дадуть змогу економіці розгорнутися та відновити зростання», – наводить прес-служба МВФ підсумкову заяву першого заступника директора-розпорядника МВФ Девіда Ліптона.

За його словами, відновлення здорової банківської системи є ключовим для відновлення економіки в цілому. Для цього, вважають у МВФ, необхідно рішуче рухатися у напрямку зміцнення банків шляхом рекапіталізації, зниження кредитування пов’язаних осіб та списання знецінених активів.

Ліптон також зазначив, що влада та власники суверенного боргу України мають продовжувати докладати зусиль для досягнення згоди перед наступним переглядом програми. Водночас, за його словами, у разі, якщо переговори з приватними кредиторами зірвуться і Україна не може обслуговувати цей борг, фонд може продовжити кредитувати Україну відповідно до його політики.

У свою чергу, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 2 серпня заявив, що золотовалютний запас України після надання чергового траншу МВФ збільшиться до $12 млрд. «Це є запорукою стабільності гривні і необхідно для нормальної роботи українського банківського сектора», – зазначив Яценюк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, МВФ назвав умови для надання третього траншу Україні.

Читайте: Рівень життя українців продовжує стрімко падати

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ