вода
У кранах киян з’явилась вода

Муніципальні служби ліквідували аварію на Головному міському самопливному каналізаційному колекторі та відновили водопостачання мешканцям столиці. Проте, це не зменшує потребу Києва в новому колекторі, а вимагає активізації дій з його будівництва. Про це заявив Київський міський голова Віталій Кличко, пише УНІАН.

«Києву терміново потрібен новий колектор. Роботу старого вдалося відновити ціною неймовірних зусиль міських служб. Адже він перебуває в аварійному стані вже 16 років», – зазначив Київський міський голова.

З часу визнання колектора аварійним його оновленню не приділялося належної уваги. А розпочате будівництво нової гілки колектора було припинене. «Розуміючи, яку загрозу становить нинішній колектор для екології Києва, ми відновили будівництво нової гілки і знайшли можливість виділити на це 40 млн грн. Але цих коштів недостатньо. Роботи потрібно завершити якомога скоріше, бо відновлення колектора після ще однієї подібної аварії навряд чи буде можливим. Тому для продовження робіт з будівництва другої нитки головного каналізаційного колектора ми очікуємо виділення додаткових коштів від держави», – наголосив мер.

Як відомо, головний міський самопливний каналізаційний колектор завдовжки 9,2 км, діаметром – 2,7 м був введений в експлуатацію наприкінці 1970-х років. У 1999 році об’єкт за результатами обстеження був визнаний аварійним і непридатним до експлуатації. А у 2005 році перша нитка міського каналізаційного колектора в Києві була внесена до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів державного значення. У такому технічному стані колектор працює й досі, забезпечуючи відведення більшості стічних вод правобережної частини Києва.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 6 серпня у зв’язку з проведенням термінових ремонтних робіт на Головному каналізаційному колекторі у мешканців верхніх поверхів багатоповерхових будинків на окремих житлових масивах  Оболонського, Подільського та Шевченківського районів було обмежене водопостачання. 7 серпня у «Київводоканалі» повідомили, що обмеження водопостачання триватиме до 10:00 8 серпня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ