rassha
УЄФА відкрив дисциплінарну справу через поведінку російських фанатів під час матчу проти англійців

Народний депутат Олексій Гончаренко (БПП) вважає, що після подій в Марселі під час матчу Росія – Англія, коли російські вболівальники атакували сектори з англійськими гостями, Росію слід позбавити права проводити Чемпіонат світу у 2018-му році. Про це він написав у своєму блозі.

«Учорашні події (11 червня, – ред.) в Марселі – ще один епізод на користь того, чому в Росії не можна проводити Чемпіонат світу 2018 року, – пише Гончаренко. – У кожної команди є свої завзяті фанати, яких складно назвати спокійними й законослухняними, але вболівальники збірної Росії перевершують їх усіх. Саме вони кілька разів протягом дня були причиною жорстоких зіткнень. Божевільний п’яний натовп бив направо й наліво, навіть не замислюючись над тим, кого б’ють – фаната або простого перехожого. Європа боїться біженців, терористів «ІГІЛ», але російські фанати своїм варварством та жорстокістю здатні затьмарити кого завгодно. Можна тільки уявити, що творитиметься на Чемпіонаті світу в 2018 році, якщо він усе ж таки пройде в Росії – країні, де культивується агресія, шовінізм і зневажаються закон і права людини».

Намагаючись добитися позбавлення Росії права на ЧС-2018, Гончаренко й громадська ініціатива «ProUkraine» організовують біля стін посольства РФ (Київ) акцію-перформанс «Пенальті Росії». Захід відбудеться 13 червня 2016 року о 11:00.

«Ми закликатимемо ФІФА позбавити права на проведення світового чемпіонату країну-агресора, країну-варвара, країну-в’язницю», – резюмував нардеп.

Нагадаємо, після матчу Росія Англія 11 червня кілька десятків російських уболівальників прорвалися на трибуни англійських фанатів і спробували зірвати англійські прапори. Вони також кидали сторонні предмети. На трибунах запалили файєр.

Поліція розганяла супротивників водометами. Унаслідок сутичок травми дістали понад 35 осіб.

Читайте: У Франції відловлюватимуть російських ультрас та виганятимуть із країни

БЕЗ КОМЕНТАРІВ