Шокін
Шокін заявив, що піде у відставку після реформи прокуратури

Генпрокурор Віктор Шокін заявив, що готується піти у відставку одразу після завершення реформи прокуратури. Про це він розповів в інтерв’ю Українським новинам.

«Щодо моєї посади… Мені цього року буде 63 роки, і я хочу бачити молоду прокуратуру, здібних молодих професіоналів, але вони готовими не народжуються, їх треба вчити, тому що досвід є досвід», – сказав Шокін. «Я не заглядаю на кілька років наперед, завершимо реформу і буде все нормально – я піду і попрошуся на відпочинок, буду ловити рибу», – додав генпрокурор. За його словами, він бачить себе на цій посаді «доти, доки не буде проведена реформа прокуратури в повному обсязі».

Віктор Шокін заперечує інформацію про конфлікт з МЗС через ймовірний зрив безвізового режиму з ЄС. Про це Шокін заявив, відповідаючи на запитання про те, що МЗС нещодавно звинуватило ГПУ в зриві безвізового режиму з ЄС. «МЗС не звинувачувало Генпрокуратуру. Це неправда. У мене була зустріч з міністром закордонних справ України, на якій ця тема обговорювалася, і до нас не було висловлено претензій. Про те, що МЗС не має претензій до Генпрокуратури, Павло Клімкін говорив в одному зі своїх коментарів», – заявив Шокін.

Раніше ЗМІ опублікували документ, представлений до засідання Нацради реформ. В ньому міститься чітка вимога про ротацію серед призначенців Генеральної прокуратури у комісії, яка має затвердити кандидатури на посаду антикорупційного прокурора. Зокрема, в документах зазначається: щоб уникнути зриву виконання ПДВЛ, генпрокурор Віктор Шокін «до 23 жовтня» повинен «замінити членів конкурсної комісії від Генпрокуратури на осіб, які не є політиками та держслужбовцями».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ