ОБСЄ
Хуґ наголосив, що сторони конфлікту продовжують обмежувати доступ спостерігачів до важливих об’єктів

У зоні проведення АТО 400 тисяч людей можуть втратити доступ до чистої води. Про це 19 серпня заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуґ, повідомляється у Твіттері відомства.

Згідно з повідомленням, існує загроза пошкодження фільтрувальної станції поблизу Ясинуватої, яку контролюють бойовики.

Крім того, Хуґ наголосив, що сторони конфлікту продовжують обмежувати доступ спостерігачів до важливих об’єктів, а також погрожують їм. Він не уточнив, хто саме здійснює такі обмеження, однак раніше він неоднократно заявляв, що у переважній більшості випадків обмеження доступу і погрози надходять з боку бойовиків.

Також голова СММ ОБСЄ розповів, що минулого тижня загинули троє цивільних і одна дівчина отримала поранення у Петрівському районі Донецька, ще жінка і двоє хлопців у Мар’їнці отримали поранення від шрапнелі.

Також на 100%, за його словами, зросла кількість вибухів у луганському регіоні порівняно з минулим тижнем – нічні обстріли поновилися навколо мосту в Станиці Луганській.

У Донецькому регіоні спостерігачі зареєстрували 14 серпня понад 500 вибухів. За його словами, кількість невідведеної забороненої зброї, яка була виявлена спостерігачами, на цьому тижні майже подвоїлася. Зокрема, у підконтрольному луганським бойовикам Міусинську 12 серпня були виявлені 47 ракетних систем залпового вогню.

Нагадаємо, через бойові дії Донецьк вперше лишився без води 12 червня 2014 року, коли поблизу селища Райгородок Донецької області підірвали водозабірник, через що вода з річки Сіверський Донець не надходила на водоочисну станцію.

10 червня того року обстріляли насосну станцію каналу «Сіверський Донець – Донбас», тоді загинули двоє співробітників підприємства.

У липні цього року повідомлялося, що в окупованому Донецьку немає питної води.

Читайте: Екологи б’ють на сполох: Донбас – на межі катастрофи

БЕЗ КОМЕНТАРІВ