19295-1_large
Багатьом мирним жителям доводиться покладатися лише на гуманітарну допомогу чи нерегулярні контакти з контрабандистами

Майже 600 тисяч жителів Донецької та Луганської областей не мають безперешкодного доступу до продуктів харчування. Про це заявила голова Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Дорті Еллехаммер, передає Дзеркало тижня.

За результатами дослідження Всесвітньої продовольчої програми ООН, яке тривало з червня 2015 по березень 2016 року, люди, які проживають в ОРДЛО найбільшу потребу відчували в м’ясних продуктах, зокрема, у яловичині, свинині та м’ясі птиці.

Крім того, через заміновані ділянки, жителі приватного сектору ОРДЛО не можуть вирощувати овочі, що впливає на якість харчування місцевого населення.

Раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш виступив за збільшення норм провезення товарів через лінію зіткнення на тимчасово окуповану територію Донбасу.

Як відомо, наприкінці 2014 року Україна запровадила економічну блокаду самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». З того часу довжелезні автомобільні черги вишиковуються біля військових пропускних пунктів у буферній зоні, де солдати обшукують автомобілі та шукають заборонені товари. Результатом цього стало те, що ціни на захоплених територіях підскочили, а скорочення поставок продуктів, палива і медикаментів дали можливість «чорному ринку» процвітати.

Проблеми мешканців захоплених територій посилюються ще й бойовими діями, які не вщухають, зруйнованою економічною інфраструктурою і фінансовими махінаціями, які влаштовують ватажки російських терористів.

Багатьом мирним жителям доводиться покладатися лише на гуманітарну допомогу чи нерегулярні контакти з контрабандистами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ