Крим потерпає без прісної води
Крим потерпає без прісної води

Окупаційна влада Керчі визнала, що місцеве водосховище обміліло, тож запасів води не вистачить місту ані для пиття, ані для забезпечення опалювальної системи. Про це йшлося на нараді у міській адміністрації, повідомляє сайт kerch.com.

«Поки керівники підприємства «Вода Криму» різних рівнів були в літніх відпустках, Керч випила воду з водосховища, а нового закачування не відбулося. Кількість у 8 мільйонів кубометрів води назвалы критичною», – йдеться в повідомленні. Директор керченської філії підприємства «Вода Криму» Григорій Авдан має намір виїхати в Сімферополь для розв‘язання цієї проблеми.

Новомиколаївське, або, як його ще називають Керченське або Станційне водосховище – одне з найбільших у східному Криму. Воно наповнюється водою з Північно-Кримського каналу. Раніше керченська влада планувала опріснювати морську воду, але згодом відмовилася від цієї ідеї через її нерентабельність: оплачувати опріснену воду керчанам було б не по кишені, та й сама опріснювальна установка вимагає серйозних видатків бюджету.

За повідомленнями кримської влади, зараз Північно-Кримський канал поповнюється за рахунок Білогірського і Тайганського водосховищ, вода до яких надходить із підземних джерел.

Тим часом Північно-Кримський канал пересох і руйнується. Північ півострова перетворюється на пустелю. За словами одного з будівельників каналу Георгія Капшука, якщо в найближчий рік питання з подачею води Північно-Кримським каналом не буде вирішено, то унікальна водна артерія буде зруйнована і безповоротно втрачена, а населення змушене буде виїжджати з північної, степової частини півострова.

Зазначимо, через брак води окупований Росією Кримський півострів втратив половину врожайності та все рисове господарство.

Читайте: Окупований Крим залишили навіть чаплі: бракує прісної води

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ