Діти
У Піднебесній готують черговий 5-річний план соціально-економічного розвитку

Китай має намір реалізувати стратегію двох дітей в одній сім’ї. До 2020 року чисельність населення КНР має збільшиться до 1,42 млрд. людей, передає ТАСС.

Такий прогноз міститься в проекті 13-го п’ятирічного плану соціально-економічного розвитку Піднебесної (2016-2020 рр.), представленому на затвердження Всекитайських зборів народних представників.

Такі дії дозволять усунути гендерний дисбаланс і проблему старіння населення. У 2015 році, згідно з офіційними даними, у КНР проживали 1,37 млрд. осіб.

Кампанія з регулювання народжуваності в Китаї, що отримала назву «Одна сім’я – одна дитина», проводилася з 1979 року. Її метою було обмеження чисельності населення КНР до 2000 року до 1,2 млрд. осіб. Поставлене завдання виконали: до 1 листопада 2000 року заданий рівень було перевищено на 42,5 млн. громадян.

Прагнення китайців обов’язково народити хлопчика призвело до гендерного дисбалансу: наразі чоловіків у країні на 20 млн. більше, ніж жінок. До 2020 року цей розрив сягне 24 млн. осіб.

Влада КНР намагається за допомогою різних заходів стимулювати народження дівчаток, але традиції побороти наразі не вдається.

Читайте: Найщасливіші діти мешкають у Румунії – дослідження

БЕЗ КОМЕНТАРІВ