Сатурн та його супутник Титан
Сатурн та його супутник Титан

Планетологи виявили на Титані, супутнику Сатурна, полярні вітри, розповідає lenta.ru. Супутник має вуглеводневу атмосферу та є одним із місць, де найбільш вірогідна наявність позаземного життя.

Дослідники узагальнили дані, зібрані протягом 7 років інструментом «Plasma Spectrometer» автоматичної міжпланетної станції Кассіні. Він виявив потоки вуглеводнів на полюсах Титана. Вчені показали, що вітри виникають в результаті взаємодії атмосфери супутника з магнітним полем Сатурна і сонячною радіацією, дослідників зазначають, що аналогічне явище спостерігається на полюсах Землі.

«Дані «Plasma Spectrometer», отримані кілька років тому, показували, що верхня частина атмосфери Титана втрачає близько 7 тонн вуглеводнів кожну добу. Наше нове відкриття пояснило, чому це відбувається», каже автор дослідження Ендрю Коутс.

Титан разом із Землею, Венерою та Марсом є одним з чотирьох кам’янистих сферичних тіл у Сонячній системі, які мають щільну атмосферу. На супутнику Сатурна, як вважають вчені, є вуглеводневі океани, моря та річки. Нове дослідження підтверджує точку зору, що фізика атмосфери Титана схожа на земну.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ