Планетологи виявили на Титані полярні вітри

Сатурн та його супутник Титан
Сатурн та його супутник Титан

Планетологи виявили на Титані, супутнику Сатурна, полярні вітри, розповідає lenta.ru. Супутник має вуглеводневу атмосферу та є одним із місць, де найбільш вірогідна наявність позаземного життя.

Дослідники узагальнили дані, зібрані протягом 7 років інструментом «Plasma Spectrometer» автоматичної міжпланетної станції Кассіні. Він виявив потоки вуглеводнів на полюсах Титана. Вчені показали, що вітри виникають в результаті взаємодії атмосфери супутника з магнітним полем Сатурна і сонячною радіацією, дослідників зазначають, що аналогічне явище спостерігається на полюсах Землі.

«Дані «Plasma Spectrometer», отримані кілька років тому, показували, що верхня частина атмосфери Титана втрачає близько 7 тонн вуглеводнів кожну добу. Наше нове відкриття пояснило, чому це відбувається», каже автор дослідження Ендрю Коутс.

Титан разом із Землею, Венерою та Марсом є одним з чотирьох кам’янистих сферичних тіл у Сонячній системі, які мають щільну атмосферу. На супутнику Сатурна, як вважають вчені, є вуглеводневі океани, моря та річки. Нове дослідження підтверджує точку зору, що фізика атмосфери Титана схожа на земну.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ