Мішель Платіні
9 травня CAS ухвалив рішення у справі про відсторонення Платіні від футболу на чотири роки

Мішель Платіні пішов у відставку з поста президента Європейського футбольного союзу (УЄФА) після того, як Спортивний арбітражний суд (CAS) не задовольнив його апеляцію. Про це повідомляє The Guardian.

9 травня CAS ухвалив рішення у справі про відсторонення Платіні від футболу. Термін дискваліфікації чиновника був скорочений із 6 до 4 років. Протягом цього часу француз не може займатися жодною футбольною діяльністю. Також була скорочена сума штрафу – з 80 до 60 тисяч швейцарських франків.

«Приймаю рішення CAS, але вважаю його несправедливим. Незаслужене покарання залишилося чинним, і воно, за дивним збігом обставин, не дозволяє мені брати участь у наступних виборах президента ФІФА, які відбудуться в 2019 році. Порадившись із національними асоціаціями, я залишив пост глави УЄФА, щоби продовжити боротьбу в швейцарських судах і довести свою невинуватість», – сказав Платіні.

Після відходу Мішеля Платіні з посади очільника УЄФА виконавчий комітет організації має визначитися з датою виборів нового президента, а поки його обов’язки виконує іспанець Хосе Марія Вільяр.

Нагадаємо, Швейцарське федеральне бюро юстиції 25 вересня минулого року порушило провадження щодо Йозефа Блаттера, підозрюючи його у переведенні 2 мільйонів франків Платіні. Арбітражна палата комітету з етики ФІФА ухвалила рішення відсторонити від футболу Блаттера та Платіні на 8 років.

Апеляційний комітет ФІФА 24 лютого полегшив санкції щодо Платіні та Блаттера, зменшивши термін їх усунення до 6 років. У понеділок CAS частково погодив апеляцію Платіні і скоротив відсторонення до 4 років.

Мішель Платіні – видатний французький футболіст, чемпіон Європи 1984 року, триразовий володар «Золотого м’яча» (1983-1985, у складі «Ювентуса»). Із 2007 року – президент УЄФА.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ