У 2015 році кількість банків, що повідомили регулятору про наявність незаконних дій або сумнівних операцій, зросла до 47 установ
У 2015 році кількість банків, що повідомили регулятору про наявність незаконних дій або сумнівних операцій, зросла до 47 установ

В Україні в 2015 році значно зросла кількість шахрайських операцій, що проводилися без фізичного використання платіжних карток через мережу Інтернет. Про це заявив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

«У мережі Інтернет вчинено понад 43 тисячі шахрайських операцій на суму майже 95 млн. гривень, за допомогою банкоматів – кількість незаконних дій та сумнівних операцій становила 9,4 тисячі на суму 15,2 млн. гривень. А у торговельній мережі зафіксовано 4,7 тисячі таких операцій на суму 13,9 млн. гривень», – сказав Шацький.

За його словами, у торік число банків, що повідомили регулятору про наявність незаконних дій або сумнівних операцій, зросла до 47 установ.

Він наголосив, що обсяги збитків банків від шахрайських дій з платіжними картками не мають значного впливу на вітчизняний ринок платіжних карток в Україні.

«Проте, від таких дій насамперед потерпають громадяни. Крім того, це шкодить широкому розвитку безготівкових операцій у нашій країні. Саме тому Нацбанк приділяє велику увагу підвищенню рівня фінансової обізнаності населення та інформуванню про правила безпечних безготівкових розрахунків», – сказав Шацький.

Директор департаменту платіжних систем додав, що регулятор неодноразово застерігав громадян від розголошення будь-яким особам персональних даних та даних платіжних карток, звертав їхню увагу на застережні рекомендації тощо.

У свою чергу, Національна поліція закликала громадян не реагувати на такий вид шахрайства, як «дзвінки про допомогу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ