Тепер до міста можуть повернутись більше 7 тисяч жителів
Тепер до міста можуть повернутись більше 7 тисяч жителів

У місто Нараха, яке евакуювали після аварії на атомній станції «Фукусіма» 2011 року, знову повернулося життя. Тепер до міста можуть повернутись більше 7 тисяч жителів.

Як передає Радіо 24, після скасування наказу про евакуацію Нарахи, що розташована в 20-кілометровій зоні АЕС «Фукусіма-1», подібні накази діють ще в 9 сусідніх японських префектурах.

Довідка: Аварія на АЕС у префектурі Фукусіма (2011) – радіаційна аварія з локальними наслідками. Виникла внаслідок найсильнішого за час спостережень у Японії землетрусу, наслідки якого посилило потужне цунамі.
За оцінками деяких фізиків та медиків, аварії на Фукусімі-1 та на Чорнобильський АЕС є співставними, адже це події одного класу: руйнується оболонка реактора, радіоактивні ізотопи потрапляють до довкілля. Радіоактивні речовини не потраплять, на відміну від Чорнобиля, на 10-кілометрову висоту і радіоактивні речовини не поширяться всією територією Північної півкулі, а лише на приблизно 500 кілометрів, але забруднення є щільнішим, що катастрофічно для густонаселеної Японії.
Влада у кілька етапів евакуювала населення, починаючи від 3 км до 20-кілометрової зони. Загалом було евакуйовано до 200 тисяч осіб.

Читайте: Радіаційні дива: у Мережі показали фукусімівські ромашки

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ