Для північно-західної частини Європи Saudi Aramco знизила ціну за барель на 35 центів, для країн Середземномор'я – на 10 центів
Для Північно-Західної Європи Saudi Aramco знизила ціну на 35 центів, для країн Середземномор’я – на 10 центів

Державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco вирішила знизити ціни на нафту для Європи і підняти їх для США та країн Азії, повідомляє The Wall Street Journal.

Для північно-західної частини Європи компанія знизила ціну за барель на 35 центів, для країн Середземномор’я – на 10 центів. Ціна зросла для країн Близького Сходу на 35 центів. На 10 центів підвищилася ціна для США. На думку видання, зниження цін пов’язане з тим, що в лютому Іран відновив постачання нафти в Європу.

Як повідомляє агентство Bloomberg, Saudi Aramco підвищила відпускні ціни для країн Азії практично на всі сорти своєї нафти, крім Extra Light.

Представник консалтингової компанії Qamar Energy Робін Міллс заявив, що Саудівська Аравія намагається грати на підвищення, враховуючи той факт, що Китай демонструє стійкий попит на нафту.

За словами міністра енергетики Саудівської Аравії та глави Saudi Aramco Халіда аль-Фаліха, попит залишається стабільним, а запаси нафти у країн, які не є членами ОПЕК, скорочуються. У самому картелі вважають, що глобальний попит на нафту в цьому році виросте на 1,2 млн. барелів на день.

У травні Саудівська Аравія оголосила про підвищення ціни на нафту для азіатських ринків на максимальну величину з квітня минулого року. Офіційна ціна продажу на нафту марки Arab Light тоді була збільшена на 1,10 долара за барель. Вартість Arab Light для ринку Північно-Західної Європи збільшена з червня на 0,15 долара.

Минулого тижня країни ОПЕК на засіданні у Відні не змогли домовитися про цифри щодо квот на видобуток нафти. В даний час продовжує діяти встановлена п’ять років тому офіційна квота – 30 млн. барелів на добу.

Надлишок пропозиції на ринку може знову з’явитися в першому кварталі 2017 року після усунення перебоїв і зростання виробництва в Ірані та Іраку, спрогнозували у Goldman Sachs.

Нагадаємо, 2016 рік почався з різкого падіння вартості нафти на тлі появи на ринку нафти з Ірану. У січні за барель Brent давали близько 25 доларів. Однак потім ціни знову почали зростати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ