податок на нерухомість
Мінфін пропонує позбавити податкових пільг власників промислових об`єктів і складських приміщень

Міністерство фінансів України в рамках реформування податкової системи пропонує стягувати фіксований податок у розмірі 25 тис. грн. на рік із власників великогабаритного житла, а також збільшити максимальну ставку податку на нерухомість (встановлюється місцевими радами) до 3% від мінімальної зарплати за 1 кв. м. на рік і поширити його стягування на промислові та складські об’єкти. Про це йдеться в презентації проекту Податкового кодексу, опублікованого на сайті міністерства.

Згідно з документом, квартири площею понад 300 кв. м. і житлові будинки площею понад 500 кв. м. обкладатимуть податком за фіксованою ставкою – 25 тис. грн. на рік. При цьому для об`єктів житлової нерухомості, які мають меншу площу, визначати ставку податку Мінфін пропонує місцевим радам у межах від 0 до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м. площі. Водночас, міністерство пропонує зберегти чинні пільги для власників маленького житла (до 60 кв. м. для квартир і 120 кв. м. для будинків).

Крім того, міністерство пропонує позбавити податкових пільг власників промислових об`єктів і складських приміщень. Ставка податку для них становитиме до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м. площі.

Як відомо, з 1 січня 2015 року в Україні набрав чинності новий Податковий кодекс, згідно з яким обкладаються податком на нерухомість квартири площею понад 60 кв. м. і приватні будинки площею понад 120 кв. м., при цьому податок не перевищує 2% від мінімальної зарплати за 1 кв. м. на рік.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент України Петро Порошенко підтримує запровадження в Україні  оподаткування багатства та предметів розкоші.

Читайте: Очільниця Мінфіну: українцям розкіш не світить, тож, і податків боятися не варто

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ