Порошенко
Порошенко вважає, що багатство та предмети розкоші мають оподатковуватися

В Україні слід ввести оподаткування багатства та предметів розкоші. Так вважає Президент України Петро Порошенко. Як повідомляє прес-служба голови держави, цю думку він висловив, відкриваючи обговорення податкової реформи на Національній раді реформ у четвер, 3 вересня.

Порошенко також відзначив важливість створення дієвих стимулів для детінізації фонду оплати праці в процесі реформування податкової системи. «Рівень оподаткування не повинен стримувати розвиток економіки та створення нових робочих місць», – наводить слова Порошенка прес-служба. За словами глави держави, результатом реформи має стати податкова система, яка буде зрозумілою для платника податків, легка в адмініструванні та адаптована до вимог Європейського Союзу. Водночас, наголосив Президент, сплата податків має стати невідворотним обов’язком платника.

Порошенко також акцентував на важливості реформування Державної фіскальної служби. «Основним в роботі цього органу має стати якісне обслуговування платників податків, довіра до його роботи з боку громадян і бізнесу», – заявив він.

Серед найгостріших проблем бізнесу Президент України назвав обтяжливе адміністрування податків, нестабільність податкового законодавства, високе фіскальне навантаження на фонд заробітної плати; а також тіньову економіку та контрабанду, які створюють для чесних платників податків свідомо неконкурентне становище. Порошенко також зазначив, що бізнес потерпає через агресію сусідньої держави та слабкість судової системи.

Нагадаємо, що за введення податку на багатство Порошенко виступав ще під час роботи на посаді міністра економічного розвитку й торгівлі. Окрім того, він акцентував увагу на тому, що у сплаті податку на багатство урядовці мають розпочати особисто з себе. «Уряд повинен платити податок на розкіш у першу чергу. Цей крок справедливий. В усіх країнах прийнято: якщо є розкішний автомобіль – заплати податок на розкіш», – 8 червня 2012 року наголошував Порошенко. Як він тоді підкреслював, це відновить соціальну справедливість. Однак відповідаючи на запитання журналістів, чи підрахував він, «скільки сам платитиме», Порошенко зазначив, що наразі не займався відповідними підрахунками.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Порошенко за 2014 рік збільшив доходи в 7 разів. Зокрема, Президент України заробив минулоріч 368 мільйонів гривень. Про це свідчать дані його декларації.

Читайте: The Guardian: Порошенко не може «деолігархізувати» Україну, бо сам є представником цього класу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ