Кабаєва
Російський «Перший канал» не зміг запустити шоу з Аліною Кабаєвою через санкції

Британська медіакорпорація BBC Worldwide відмовилася продавати ліцензію на виробництво російської версії шоу Tumble компанії «Червоний квадрат» мільярдера Аркадія Ротенберга і «Першому каналу», 25% якого належить іще одному російському олігарху, Юрію Ковальчуку. Тож аналог західної програми, де зірки шоу-бізнесу пробують свої сили в художній гімнастиці, не з’явиться на екрани Росії. Про це пише Forbes з посиланням на власні джерела. Причиною відмови є санкції, накладені Євросоюзом на Ротенберга і Ковальчука.

Спочатку «Перший канал» виступав замовником адаптації формату Tumble, який дебютував на британських екранах в минулому телесезоні. За задумом продюсерів «Червоного квадрата», ведучою російської версії шоу мала стати олімпійська чемпіонка з гімнастики Аліна Кабаєва, зазначає джерело, близьке до керівництва «Першого каналу». За його словами, в журі шоу також мала увійти головний тренер збірної Росії з гімнастики Ірина Вінер-Усманова, тренер Кабаєвої та дружина одного з найбагатших бізнесменів Росії Алішера Усманова. Через відмову британської сторони ці плани були зірвані і пропозиція Кабаєвій не надійшла, зазначає співрозмовник Forbes.

Офіційний представник «Першого каналу» відмовився коментувати нову передачу «доти, доки вона не з’явиться в сітці мовлення телеканалу». У «Червоному квадраті» на момент публікації матеріалу на запит Forbes не відповіли. У BBC відмовилися коментувати угоду, але додали, що «співпрацюють з російськими медіакомпаніями і суворо дотримуються виконання законів США та Євросоюзу стосовно санкцій».

Як розповів Forbes голова ради директорів компанії «Вайт Медіа» Тимур Вайнштейн, «Перший канал» знайшов вихід із ситуації з санкціями. Було вирішено відійти від формату шоу про гімнастику, якого дотримується BBC, і розширити його. Нова програма називатиметься «Без страховки», а його учасники повинні виконувати різні елементи гімнастики та акробатичні трюки. «Шоу такого плану з великою кількістю зірок коштують зазвичай від 18 млн. до 20 млн. рублів за епізод з урахуванням витрат на виробництво декорацій та тренування артистів», – розповів Вайнштейн.

«Червоний квадрат» займався випуском найрейтинговіших проектів російського «Першого каналу» останніх років: «Голос», «Хвилина слави», «Давай одружимося!». За даними KVG Research, компанія в 2013 році була найбільшим виробником телепередач у РФ: вона виготовила 1650 годин прем’єрного контенту для «Першого каналу». Наприкінці минулого року «Червоний квадрат» почав співпрацювати і з іншими телеканалами, зокрема, з ВДТРК, для якої робив проекти «Головна сцена» і «Танці з зірками».

Нагадаємо, що Аліна Кабаєва є переможницею Олімпійських ігор 2004 року в Афінах і бронзовим призером Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї. Дворазова абсолютна чемпіонка світу, п’ятиразова абсолютна чемпіонка Європи, шестиразова абсолютна чемпіонка Росії. Зараз Кабаєва займається ще й благодійністю. Крім того, їй приписують інтимні стосунки з президентом Росії Владіміром Путіним.

20 березня 2014 року президент США Барак Обама підписав указ про введення санкцій проти ключових секторів російської економіки через «порушення суверенітету й територіальної цілісності України». Документ також розширив коло російських чиновників, які потрапляють під візові та економічні санкції. У розширений список увійшли, зокрема, і Аркадій Ротенберг з Юрієм Ковальчуком. 30 липня Євросоюз долучив їх до свого списку санкцій.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ