Каталонія незалежність
«Профспілки ЛНР» відправили лист підтримки до Каталонії

Фейкова «Федерація профспілок ЛНР» направила відкритий лист до Національної асамблеї Каталонії й парламенту країни з підтримкою їхнього прагнення до незалежності, передає сепаратистське видання «ЛуганскИнформЦентр».

«Це значний крок у просуванні до самовизначення, що демонструє втілення суверенного рішення народу Каталонії», – зазначив голова «Федерації профспілок ЛНР» Олег Акімов. В листі йдеться про те, що каталонці «не самотні у своїй боротьбі за самовизначення». «Ми солідарні з каталонським народом, підтримуємо ваше прагнення до самовизначення. Віримо, що завдяки мужності й волелюбності каталонського народу ви зможете пройти ці важкі часи. Знайте, ми разом з вами. Наша сила – в єдності!» – зазначено в листі.

Нагадаємо, Конституційний суд Іспанії призупинив усі процеси з відокремлення Каталонії, погодившись прийняти урядовий позов проти резолюції Каталонії про намір створити окрему республіку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, вранці 9 листопада парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, внесену 27 жовтня представниками коаліції, що перебуває при владі в провінції. Своєю чергою, уряд Іспанії вважає, що ухвалена парламентом Каталонії резолюція, не має юридичної сили. Також Мадрид заявив про намір оскаржити в Конституційному суді резолюцію каталонського парламенту про незалежність.

У Каталонії проживають понад 7,5 млн мешканців. Каталонський рух за незалежність є найбільш масовим та близьким до реалізації в Європі. До слова, проведення референдуму про відділення регіону було заборонено парламентом Іспанії 13 квітня 2014 року. Опитування громадян з цього приводу 9 листопада 2014 року показало, що понад 80% опитуваних виступили за незалежність Каталонії.

Каталонія є одним із найрозвиненіших регіонів Іспанії. На долю автономної області припадає близько чверті всіх надходжень до бюджету Іспанії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ