погода
Перша хвиля тепла в Україні почнеться до 10 серпня

Останній місяць літа принесе Україні спеку, але до кінця серпня температура знизиться. Нестійка погода спостерігатиметься і у вересні. Про це повідомила завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова, передає Укрінформ.

«Загалом у серпні температура буде вищою за норму, але третя декада місяця буде холодною і дуже нестійкою», – сказала Мартазінова.

Так, за її словами, перша хвиля тепла почнеться до 10 числа – до +28 градусів, очікуються окремі дуже спекотні дні – до +30 градусів. Проте в третій декаді серпня середньодобова температура різко знизиться до +14 градусів.

Також в останній місяць літа не очікується багато опадів.

«Ми прогнозуємо, що на початку серпня не буде багато опадів, хіба що незначні. Але ось в середині серпня треба чекати злив».

Загалом у серпні температура буде на 2 градуси вищою за норму в західних областях України (від +19 до +23 градусів середньодобова температура), і на 1,5 градуса вище за норму по всій іншій території (від +21 до +23 градусів).

Погода у перший осінній місяць буде нестійкою, але спека поступово спадатиме. При цьому тепліше буде в північних регіонах країни – +14 …+16 градусів. На іншій території України середньодобова температура складатиме близько +15 градусів.

Щодо атмосферних опадів у вересні, експерт повідомила, що на заході України вони перевищать середньомісячну норму – 55-60 мм. У східних регіонах країни можливі незначні опади.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ