Поклонська
В антирейтингу Поклонська отримала 171 бал

До першої трійки ворогів преси в Україні увійшли так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, екс-генпрокурор України Віктор Шокін та народний депутат Антон Геращенко. Про це повідомила виконавчий директор ГО «Інститут Масової Інформації» Оксана Романюк, повідомляє Укрінформ.

Щороку «Інститут масової інформації» спільно з Незалежною медіа-профспілкою залучає близько 40 незалежних експертів, які рейтингують кандидатури, запропоновані журналістською спільнотою.

«До першої трійки ворогів свободи преси цього року увійшли: Наталія Поклонська (171 бал), Віктор Шокін (166 балів) та Антон Геращенко (157 балів)», – сказала Романюк.

За її словами, наступні місця у цьому рейтингу розподілили медіа-олігархи: Рінат Ахметов, Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін, Валерій Хорошковський, Ігор Коломойський та Сергій Курченко.

Нагадаємо, минулого року перше місце в антирейтингу «Вороги преси» розділили екс-генеральний прокурор України Віталій Ярема та олігарх і медіавласник Ігор Коломойський. На другому місці опинився олігарх і медіавласник «Inter Media Group» Дмитро Фірташ за цензуру і «джинсу» в ЗМІ свого холдингу.

На третьому місці був колишній в.о. генпрокурора Олег Махніцький, якого визнали «ворогом преси» за систематичну бездіяльність у розслідуванні побиття журналістів, зокрема, під час зіткнень з силовиками на Євромайдані.

До першої десятки антирейтингу в 2015-му році також потрапили олігарх і медіавласник Рінат Ахметов – за цензуру і «джинсу» у ЗМІ власного холдингу «Медіа Група Україна», екс-заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар – за побиття в березні 2015 року журналістів програми розслідувань «Наші гроші» біля маєтку, який, за розслідуваннями ЗМІ, належить Чеботарю, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – за систематичну бездіяльність у розслідуванні побиття журналістів, зокрема, під час зіткнень з силовиками на Євромайдані.

Читайте: В Україні поменшало нападів на журналістів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ