Поклонська
Поклонська заборонила пресі вживати слово «меджліс»

Кримські медіа отримали офіційного листа від окупаційної «прокуратури» з твердженням, що Меджлісу начебто не існує, тож, це слово вживати не можна. Подробиці інформаційного листа на адресу провідних ЗМІ Криму і Севастополя оприлюднив місцевий сайт ForPost.

За даними видання, вказівку надіслало так зване «міністерство внутрішньої політики інформації та зв’язку республіки Крим», якому, у свою чергу, подібну вказівку надала псевдопрокурор Наталія Поклонська. Остання заявила, що офіційно зареєстрованих організацій в Криму і Севастополі зі словами «Меджліс», «Управління Меджлісу», «Меджліс кримськотатарського народу» немає за законами окупаційної влади, тому їх начебто не існує.

Поклонська провела ґрунтовне дослідження і виявила, що організації під назвою «Меджліс» існують у Татарстані і в Москві (Регіональна громадська організація «Меджліс татарських мурз Республіки Татарстан» та Регіональний благодійний громадський фонд допомоги народам мусульманської культури та інших етнічних меншин «Меджліс», м. Москва), а в Криму таких начебто немає.

Ґрунтуючись на цих висновках Поклонської, «міністерство внутрішньої політики інформації та зв’язку» наполегливо порекомендувало засобам масової інформації Криму та Севастополя «припинити використання в новинних сюжетах, статтях та інтерв’ю найменування або частин найменування неіснуючих організацій».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 20 вересня активісти розпочали «продовольчу блокаду» Криму. 22 вересня активісти висунули нові вимоги. Раніше вони стосувалися звільнення політичних ув’язнених серед українців і кримських татар, припинення репресій з боку окупаційної влади і повного виведення військ РФ з півострова. Тепер активісти хочуть зведення торговельних центрів.

Читайте: «Прокурор Криму» не визнала зречення останнього російського царя від влади

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ